175.jpg
DEN ŽELEZNICE 2014  POTŠTEJN - TRUTNOV
Den železnice
 
Regionální oslavy Dne železnice v Královéhradeckém kraji se konají 13. a 14. září. V obou víkendových dnech budou  vypraveny z Hradce Králové parní vlaky. V sobotu 13. září pojede zvláštní vlak vedený parní lokomotivou z Hradce Králové do Potštejna, kde v areálu zámku bude probíhat doprovodný program (výstava 140 let tratě Týniště nad Orlicí - Letohrad) . Cestující z parního vlaku získají také slevu na vstupné do zámků v Častolovicích, Kostelci nad Orlicí a v Doudlebách nad Orlicí, kde vlak rovněž zastaví.
 
Den železnice se stejně jako v minulých letech uskuteční také v depu kolejových vozidel v Trutnově, a to v rámci oslav Dne železnice a Dnů evropského dědictví v neděli 14. září  od 9 do 16 hodin s pestrým programem. Do Trutnova se můžete svézt zvláštním parním vlakem vedeným lokomotivou ř. 464 (Bulík), který pojede po trase Hradec Králové – Jaroměř – Náchod – Meziměstí – Teplice nad Metují – Trutnov – Vrchlabí – Svoboda nad Úpou.
 
 
foto: František Štěpnička
foto: František Štěpnička
foto: František Štěpnička
foto: František Štěpnička
Na co se můžete těšit?
- jízdy zvláštních parních vlaků z Hradce Králové do Trutnova a Potštejna, kde bude probíhat bohatý doprovodný program, výstava vozidel ČD a speciálních drážních vozidel SŽDC v trutnovském depu
- jízda na stanovišti malé lokomotivy v obvodu trutnovského depa
- výstava funkčních modelových kolejišť a modelů kolejových vozidel velikostí TT, HO a O v Trutnově
- výstava modelů a stavebnic společnosti Merkur Police nad Metují a výrobků společnosti Parní stroje Jakoubek v trutnovském depu
- promítání filmů se železniční tematikou v depu stanice Trutnov hl. n.
- koncert hudebních skupin v Trutnově
- prodej upomínkových předmětů
 

Jízdní řády zvláštních parních vlaků ZDE


Den železnice připomíná datum 27. září 1825, kdy byl zahájen provoz s parní lokomotivou konstruktéra Georga Stephensona mezi anglickými městy Stockton a Darlington na trase dlouhé 40 km. Byla to revoluční změna, která nahrazovala koňské povozy, začaly se budovat tratě a postupně přecházela přeprava zboží a cestujících na železnici. Na našem území se první železnice objevila v roce 1832, kdy byla vybudována naše první koněspřežka mezi rakouským Lincem a Českými Budějovicemi.

Text/zdroj: www.denzeleznice.cz , upraveno.

.


  
THKFB.png
Stickers/Samolepky TKHK zde
 
Bez názvu11.png
HENRY.png
panter.jpg
Návštěvnost
VEZ52012-1207WEB3001.jpg
TRATĚ HRADEC - VIDEO
Novinka
Náš YouTube kanál - videa
yt.jpg
5let.jpg
vlakem.png
Obrázek v záhlaví/zápatí: Petr Stříteský / Petr Kaiser
  www.facebook.com/tratehradec                        
Stránka Tratě kolem Hradce Králové používá cookies, které nám umožňují shromažďovat informace a vylepšovat webové stránky. Přečtěte si více o cookies a jejich nastavení ve Vašem prohlížeči.

Webdesign František Štěpnička

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one